MVK München, Německo

Mezinárodní výstava konaná 17. a 18.11.2012 v Mnichově - Německo, byla úspěšná jak pro Erica - otce vrhu, tak pro koťata, která naposledy vyjížděla v třídě 16. - vrh. Eric, kterého jsme doposud na výstavu vzali teprve po 2. má Championa a koťata byla po oba dva dny nominovaná do BIS. Velmi milé a příjemné bylo i setkání s panem Reném Hodelem, jehož chovatelství velmi obdivujeme a s pokorou uznáváme.

Z našeho vrhu "A" se s námi v sobotu rozloučila naše milá a nádherná Afrodite, pro kterou si přijeli Karin a Frank Schmidt z Pottenstein (Německo). Afrodita jakoby v ten den něco cítila, že je jinak... Velmi mě však potěšila zpětná zpráva, že se u Karin a Franka doma dobře začlenila a že jejich kočinda - Savanah přijala Afroditu jako své další "dítě". Držíme ti Afri pěstičky, ať se máš dobře a jsi nadále bezmezně milována a hýčkána s náležitou péčí! ;)

Návštěvnost na výstavišti byla velmi početná a celkem na úrovni. Posuzovatelé a stevarti byli profesionální a celkově fajn. Co nás ale nemile překvapilo, bylo parkoviště necelý kilometr od výstaviště, což při účasti 5 koček + příslušenství bez možnosti dojt poblíž vchodu byla pro nás nemilá sportovní disciplína.... Během asi nejvíce náročné výstavy na které jsme kdy v poslední době byli, nebylo příjemné, že jste se krom minimalistického občerstvení na výstavišti neměli kam posadit. Během neděle nám zmizela i netradičně židle. Funkcionalistická velmi moderní budova pro vystavovatele celkem nefukční v tomto směru.... Celkově bylo i jednání organizátorů na výstavě chladné a lhostejné až na pár vyjímek..... Jinak blízká restaurace a ubytování v nedalekém hotelu předčilo příjemně naše očekávání.