MVK Lysá nad Labem

24. - 25.11.2012 -  jsme vyjeli s našimi kluky - taťkou Ericem a jeho synem Aháčkem na výstavu pořádanou ZO Praha - západ. Výsledky uvádím tak jako vždy v jednotlivých tabulkách našich kočičáků.

Velké fiasko bylo už u výstavních klecí - jejich spodní - vodorovné podložky nešlo po nanesení desinfekce setřít od těžko identifikovatelných pozůstatků. Je zajímavé, že tuto „drobnost neřešili samotní organizátoři, veterináři ani hygienici!

Skvělý posudek pro Erínka a nominace kocourka Ah do BIS od vždy pozitivně naladěného a profesionálního pana Erica Reijerse, to bylo úžasné. Na to, že Erínek je velmi plachý u pana Reijerse byl v pohodě. Druhý den měl pan posuzovatel Steven L. Jones trochu odlišný názor a byla nám vytknuta Erínkova váha. Nebylo příjemné, že nedělní posouzení trvalo asi destkrát delší dobu než v předchozí den....

Potěšila nás obou denní přítomnost pana Gorgoně, jeho fotografie moc obdivujeme.

Během sobotní výstavy jsem musela z důvodu organizační neschopnosti organizátorů sama hledat další vystavovatelku EM, která přijela s kotětem od paní chovatelky z České Třebové abychom mohli na posouzení...

Při vyhlašování BIS skoro všude a hlavně ve světě je diváků a nadšenců všude tolik, že se sotva protáhnete skrz davem směrem k posuzovatelům. ALE v Lysá nad Labem výstava pořádaná ZO Praha západ se tuto už nedělní situaci snažila vytvářet uměle a i tak ne zcela zdárně. Organizátorka akce – Petra Šnajdrová dala povel svým kolegům vydávat Diplomy V NEDĚLI po páté hodině. Situace byla spíš groteskní. Všichni prodejci kolem balili své zboží a SVOBODNĚ odjížděli. My všichni chovatelé stáli ve frontě, která se dlouhodobě nehýbala a v té situaci zaváněla nesvobodnými praktikami, ale jejíž přítomnost lichotila jen samotné organizátorce.… Chtě nechtě jsme museli poslouchat v tom úmorném a nedýchatelném vedru její mega hlasitý sebestředný řev z mikrofonu. Únavná situace nikoho z nás netěšila a všichni chovatelé – díky jejichž financím se výstavy vůbec uskutečňují si mezi sebou stěžovali a trpělivě vyčkávali na vytožený KONEC! V kulturním domě pořádaná výstava ZO Praha západ proběhla bohužel VE SVÉM FINÁLE NEKULTURNĚ.  Mrzí mě, že v mé zemi ztrácím zájem a nebaví mě jezdit vystavovat ve zkorumpované české zemi s neprofesionálními organizátory a neférovými výsledky!

Není zřejmě náhodou, že se v zahraničí setkáváme se seriozním, milým, ale především profesionálním a lidským jednáním, kde si nikdo na nic nehraje a že naši tygříci dostávají poháry tam, nikoli v ČR… O této naší poslední výstavě v roce 2012 se mi dlouho nechtělo psát!