MVK Kraków

Na mezinárodní výstavu v Polsku 7.6. a 8.6. 2014 jsme vyjeli už ve čtvrtek. Kočičáci měli tak možnost celý pátek prospat a mít více energie na kočičárny v romantickém apartmánu polohou téměř v centru. Výstava byla pro naše kočičáky a tím i pro nás opět úžasná. Mluvit se dá i o štěstí na objektivní a moudré posuzovatele. V sobotu charismatický pan Jan Rocha Folch, FR a v neděli úžasná paní Anna Paloluoma, FI. Po oba dva dny byli naši miláčkové hodnoceni EX1 a šli do rostřelu s tím rozdílem, že v neděli se nás citlivě paní Paloluoma zeptala, jestli chceme Erica poslat do BIS. Vím, že to zní asi divně, když jsme jí poprosili, že ani ne... Erica vystavujeme konečně už štíhlého, ale jeho nelibost se předvádět - a skutečnost, že je jen u posuzování "stress man", zůstává. U tak citlivého kočičáka dávám přednost před nominacemi jeho pohodě. V případě Urschuly to bylo stejné. Není třeba cokoliv lámat za každou cenu... Takže EX1 a tituly pro obě šelmičky v sobotu i v neděli. Děkujeme!

Zajímavé je, že koťata povahu rodičů v tomto směru nepodědili. Ti co se vystavují dál jsou pohodáři a Athéna, která s námi jezdí se s posuzovateli mazlí a vrní a vrní! smileyheartwink Eric postupně zhubnul šestinu své váhy a je to znát. Po dlouhé době jsme neslyšeli že je "fat cat". Byl chválen a chválen ;)

Výstava po oba dva dny probíhala skvěle. Návštěvnost v neděli byla vyšší. Je fajn, že přijeli i seriozní zájemci o naše plemeno.  Vizitky opět mizely. Mnoho stánků kolem a šrumec jak má být ;) Druhý den začala fungovat i klimatizace což v tropických vedrech ocenili všichni. Také "volume" z repráků byla snížena. Opět pohodoví chovatelé kolem. Občerstvení bylo fajn. Výstava končila v rozumnou dobu a v neděli už v 16. hod.! (Ne jako v Lysé nad L. a v Berlíně, kde jsou pravidla krutá).

Kraków je nádherné historické město, které jsme si náležitě prošli a užili ;).